گالری ما

اطلاعات تماس

[ سوالات متداول ]

محبوب ترین سوالات

مقاومت و سختی پوشش میکروسمنت چقدر است؟

یکی از ویژگی‌های میکروسمنت نسبت به سایر پوشش‌های دكوراتيو و تزئینی مقاومت و سختی بالای آن است. اين پوشش دکورایتو  را می‌توان حتي در مناطق پرتردد نيز استفاده کرد.

عوامل زیادی می‌توانند بر مقاومت و سختی این پوشش تأثیر بگذارند، از جمله: بستری که ميكروسمنت روی آن اعمال می‌شود، نوع میکروسمنت انتخابی یا سیلر و غیره.

ميكروسمنت را روی چه بستر و زيركاري می‌توان استفاده كرد؟

میکروسمنت را می‌توان تقریباً بر روی هر نوع بستری اعمال کرد: ملات سیمانی، ملات خود تراز، ترازو(terrazzo)، مرمر، کاشی، گچ یا تخته. میکروسمنت را می‌توان بر روی سطوح عمودی و افقی، در فضاهای داخلی و خارجی نیز اجرا کرد. انعطاف‌پذیری که با آن می‌توانیم پله‌های میکروسمنتی، حمام‌های میکروسمنتی، آشپزخانه‌های میکروسمنتی و حتی استخرهای شنای میکروسمنتي ایجاد کنیم. میکروسمنت را نمی‌توان روی چوب طبیعی یا بستر و سطوح منبسط شونده، اعمال کرد.

یکی از خواص اصلی میکروسمنت چسبندگی بالای آن است. به همین دلیل، می‌توان از میکروسمنت روی کاشی‌ها استفاده کرد و تا زمانی که کاشی‌ها سفت و شل نباشند، اين امر باعث تسریع در بازسازی و جلوگیری از برداشتن پوشش اصلی می‌شود. در این موارد استفاده از مش برای حمایت از زیرکار ضروری است.

آیا می‌توان ميكروسمنت را روی سيستم گرمایش از کف استفاده کرد؟

روزبه‌روز افراد بیشتری سيستم گرمایش از کف را براي نصب انتخاب می‌کنند. اما آیا می‌توان سیمان را روی گرمایش از کف استفاده کرد؟ بله میکروسمنت روی گرمایش از کف بدون هیچ مشکلی قابل‌نصب است. اما پیروی از دستورالعمل‌های لازم برای روشن کردن سيستم گرمایش برای جلوگیری از ایجاد ترک‌های ناشی از تغییرات دما ضروری است.

پس از اجراي میکروسمنت، باید حداقل 48 ساعت صبر کنیم و سپس به‌تدریج گرمایش را روشن کنیم (+5 درجه سانتیگراد هر روز).

همیشه در ابتدا و انتهای دوره گرمایش، دما را به‌تدریج تغییر دهید. اطمینان حاصل کنید که رطوبت نسبی در اتاق‌ها خیلی کم نباشد.

همیشه از ایجاد گرما ناشی از فرش و موکت یا کمبود فضای بین مبلمان و کف خودداری کنید.

حتماً توجه داشته باشيد  بین محل اتصال ميكروسمنت و دیوارهای عمودی همیشه یک درز و بادخور براي انبساط بگذاريد تا پوشش بتواند منبسط شود. اگر این مورد رعایت نشود، ممکن است ترک‌هایی ظاهر شود.

آیا میکروسمنت ضد آب و واترپروف است؟

بله بسته به نوع میکروسمنت، بافت باقی‌مانده و درزگیر استفاده شده، می‌توانیم میکروسمنت را ضدلغزش بسازیم.

میکروسمنت به‌خودی‌خود ضد آب نیست، اما اگر از درزگیر به‌عنوان روکش استفاده شود، در نتیجه میکروسمنت هايي كه روی دستشویی‌ها، سینی‌های دوش، وان حمام یا مناطق مرطوب استفاده شود، می‌تواند ضد آب باشد.

آيا پوشش ميكروسمنت ضدلغزش است؟

به لطف میکروسمنت می‌توانیم به هر سطح غیر لغزشی دست پیدا کنیم. بسته به نوع ميكروسمنت و بافت نهايي، مقاومت لغزشی بیشتر یا کمتر (درجه لغزندگی) به دست می‌آید.

انواع کف‌ها بر اساس مقدار مقاومت در برابر لغزش طبقه‌بندی می‌شوند و از مقاومت کمتر به بالاتر 3 کلاس 1، 2 و 3 وجود دارد.

با میکروسمنت ويتو می‌توانیم به هر یک از کلاس‌های مورد نیاز دست پیدا کنیم.

در كنار ویژگی‌های ضدلغزش سطح، موضوع سختی تمیز کردن نيز باید در نظر گرفته شود. هرچه مقاومت در برابر لغزش بیشتر باشد، به دلیل بافت سطحی، تمیز کردن سطح دشوارتر است.

تفاوت‌های میکروسمنت و بتن صیقلی و لاک‌خورده چیست؟

اگرچه به‌ظاهر اين دو پوشش ممکن است مشابه باشد، اما آنها یکسان نیستند. با میکروسمنت می‌توانید مزایای بیشتری را به دست آورید:

  • ميكروسمنت سریع‌تر و راحت‌تر اعمال می‌شود
  • برای نصب نیازی به ماشین‌آلات یا ابزار سنگین نیست
  • کار و انرژي کمتر- هزینه کمتر-زمان کمتر
  • سبک‌تر، بنابراین بدون بارهای سنگين سازه‌ای
  • ميكروسمنت را در هر اتاقی می‌توانید استفاده کنید، نه فقط در طبقه همکف
  • نیازی به درز و اتصال نیست و در هنگام خشک‌شدن هیچ ترکی ظاهر نمی‌شود
  • می‌توان آن را در هر دو سطح افقی و عمودی اعمال کرد
بازسازی با میکروسمنت چقدر طول می‌کشد؟

ازآنجایی‌که میکروسمنت به سطح و زیر کار موجود می‌چسبد، نیازی به کار  بنايي و ساختمانی ندارد، بنابراین کار میکروسمنت را می‌توان در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام داد: بین سه تا پنج روز. استفاده از میکروسمنت روی کف سازه و ساختمان، كف اتاق‌ها و.... این مدت را تا یک هفته افزایش می‌دهد.

آیا براي پوشش كف، نيازي به کوتاه‌کردن درها وجود دارد؟

خير، نيازي نیست. میکروسمنت روی سطح به ضخامت 1 تا 3 میلی‌متر ساخته می‌شود.

به طور معمول فاصله بین درها و کف 5 میلی‌متر است، بنابراین فاصله کافی برای جلوگیری از كوتاه و صاف‌کردن درها وجود دارد.

نحوه تمیز کردن میکروسمنت چگونه است؟

تمیز کردن میکروسمنت ساده است و استفاده از شوینده‌های خنثی به حد كفايت کافی است.

مراقبت از میکروسمنت مانند پارکت چوب طبیعی است. توصیه می‌شود از غرق‌شدن دائمی آب و تماس طولانی‌مدت با رطوبت جلوگیری شود. باید از گذاشتن فرش‌ها و حوله‌های خیس روی زمین یا گلدان‌هایی که آب از آن نشت می‌کند، خودداری کنیم. سطح نیز باید عاری از سنگ یا شن نگه داشته شود، تا در هنگام پا گذاشتن روی پوشش، خراشیده نشود. از برخورد و مالش با اجسام سخت هم خودداری کنید.

آیا میکروسمنت به‌مرور زمان رنگ خود را از دست می‌دهد؟

در مجموعه ويتو ما طیف گسترده‌ای از رنگ‌های میکروسمنت را برای پوشش هر نوع سطحی داریم. بااین‌حال، آیا میکروسمنت به‌مرورزمان رنگ خود را از دست می‌دهد؟ خیر، رنگ‌های میکروسمنت ما بدون اینکه در طول زمان دچار تغییراتی شوند و تحت‌تأثیر آب‌وهوا قرار نگیرند، رفتاری پایدار دارند.

رنگ‌دانه‌های که برای ساختن رنگ‌های خود استفاده می‌کنیم منشأ معدنی دارند. در داخل رنگ‌دانه‌ها بین رنگ‌دانه‌های که منشأ معدنی دارند و رنگ‌دانه‌های با منشأ آلی تمایز قائل می‌شویم. رنگ‌دانه‌های با منشأ معدنی آنهایی هستند که در برابر قلیایی بودن سیمان بهترین رفتار را دارند. اگرچه میکروسمنت در برابر محصولات شیمیایی بسیار مقاوم است، میکروسمنت را باید با شوینده‌های خنثی تمیز کرد، نه با محصولات اسیدی یا مواد جرم‌گیر. از محصولاتی مانند کلر، سفیدکننده، آمونیاک، صابون‌ها و به‌طورکلی مواد شوینده سخت و قوي اجتناب کنید، زیرا می‌توانند به لایه محافظ آسیب برسانند.

چرا ممکن است بین نمونه کار و کار نهايي اجراشده تفاوت‌هایی وجود داشته باشد؟

اجراي میکروسنت مثل يک کار دستی است. عواملی مانند ميزان و بار مواد روي سطح یا غلتک مورداستفاده در فرآیند آب‌بندی، به این معنی است که ممکن است تفاوت‌های کوچکی در براقیت بین نمونه و کار وجود داشته باشد.

آیا رنگ‌ها را می‌توان روی یک سطح ترکیب کرد؟

بله رنگ‌های مختلف میکروسمنت را می‌توان روی یک سطح، حتی با چندین پرداخت و فينيشنگ، ترکیب کرد. نکته کلیدی این است که به‌وضوح سطحی را که می‌خواهید رنگ دیگری اعمال کنید مشخص کنید.

آیا اجرای توری يا مش براي ميكروسمنت اجباری است؟

ما همیشه استفاده از توری الیافی را مخصوصاً روی کف و دیوارهای کاشی شده و همچنین در درزهای بین پانل‌های گچي برای تقویت پایه میکروسمنت و جلوگیری از ایجاد ترک ناشی از تنش‌های موجود در زیرلایه ميكروسمنت توصیه می‌کنیم. تصمیم نهایی در مورداستفاده یا عدم استفاده از آن، البته با مجري ميكروسمنت است، اما اگر مجري شما آن را استفاده نكرد، مشکلاتی را که ممکن است پیش بیاید به آنها گوشزد کنید.

بین لایه اول سیلر و لایه دوم تاپ كوت(top coat) چه مدت‌زمان خشک‌شدن را باید در نظر بگیریم؟

زمان خشک‌شدن بین لایه‌های سیلر یا لاک به عوامل مختلفی بستگی دارد. به‌عنوان مثال، شرایط آب‌وهوایی، رطوبت نسبی، دمای محیط اتاق، فضای بسته و مرطوب مانند حمام، اینکه آیا نور خورشید بر اتاق تأثیر مستقیم دارد و غیره.

درهرصورت، ما همیشه در هر شرایطی سعی خواهیم کرد تاحدامکان زمان خشک‌شدن بین لایه‌ها را در نظر بگیریم تا از ایجاد لکه‌های سفید جلوگیری کنیم؛ زیرا سطح هنوز مرطوب است. حداقل زمان خشک‌شدن بین لایه‌ها برای آستر 4 ساعت و برای تاپ سيلر 24 ساعت است.

هزینه ميكروسمنت هر مترمربع چقدر است؟

قیمت میکروسمنت بسته به عوامل بسياري متفاوت است. فقط یک مجري حرفه‌ای این پوشش تزئینی می‌تواند قیمت دقیقی برای هر مترمربع از این پوشش بدهد.

نوع میکروسمنت انتخابی و بستر و زيركاري که قرار است میکروسمنت روی آن اجرا شود از جمله عواملی است که قیمت هر مترمربع میکروسمنت را تعیین می‌کند.

آیا می‌توان ميكروسمنت را در دمای پایین اجرا و اعمال کرد؟

میکروسمنت پوششی است که به لطف استفاده از لاک محافظ، دمای پایین را یک‌بار درجا تحمل می‌کند. بااین‌حال، هنگام استفاده از این ماده در فصل زمستان باید مراقب باشید. از این نظر و برای جلوگیری از لکه‌های سفید، شکاف‌ها و ترک‌های احتمالی، لازم است محل کار (20-25 درجه سانتیگراد) گرم شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

آیا می‌توان در هوای بسیار گرم میکروسمنت را اجرا کرد؟

همانند زمستان، در فصل تابستان هم در صورت انجام کار با این ماده باید، یک سری اقدامات احتیاطی انجام شود. اگرچه ميكروسمنت پوششي است که پس از اعمال، کاملاً در برابر اشعه‌های خورشید مقاومت می‌کند. مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش، تعداد پروژه‌های میکروسمنت را در فضاهای بیرونی مانند تراس‌ها و استخرها گسترش داده است.

در تابستان از زدن میکروسمنت در ساعات مياني روز و بعدازظهر خودداری کنید. در بقیه روز مشکلی وجود ندارد.

برای پاسخ به سوالات فنی در خصوص محصولات دکوراتیو با ما تماس بگیرید​​

بهترین برای انتخاب شما